Knižní poklad

Ernest Hemingway - Sbohem, armádo!

20. dubna 2017 v 18:00 | Belluška
Fotka z instagramu: @zabaque

Moc se těším, až vám sepíšu mé dojmy a zážitky, při čtení této úžasné knížky. Čekala na mě dlouho, než jsem si ji pořádně všimla. Knížka je opět koupená z antikvariátu a už ani nevím kolik mi stála. Určitě však cena byla příjemná.

Knížky, které nikdy neuvidíte v mé knihovně a proč?

27. března 2017 v 17:00 | Belluška

Image de book, vintage, and journal


Rozhodla jsem se, svojí rubriku "Knižní poklad" pojmout ještě hlouběji, než jsem ze začátku plánovala. Miluji čtění a mám i tzv. svá pravidla. Už jsem je zmiňovala v Prologu.. , ale ještě je stručně zhrnu. Nerada nakupuji starší knížky v novém obalu (nové vydání). Radši si zajdu do antikvariátu a najdu si tu knížku, kterou si chci koupit, ale v takovém vydání, jak se patří. Nechci, ale aby jste si mysleli, že čtu jen starší knížky a novinky mě nezajímají. Vůbec ne! Jsem otevřená i novým knížkám. Přece i ty nové se jednou stanou klasikou, a já budu mít přesně takové vydání, jak se k tomu patří.

Jakub Arbes - Svatý Xaverius a Newtonův mozek

15. března 2017 v 13:18 | Belluška
Fotka z instagramu: zabaque

Mám tu pro vás mojí první knižní recenzi. Jsem nadšená, že se s vámi můžu podělit o moji nedávno, předčtenou knižku, která mě celkem překvapila. Přiznám se, že jsem od toho nijak nic neočekávala. Vlastně nějakou se na mě dívala v mé knihovničce. Když jsem ji kupovala, bylo to hlavně k povinné četbě. Moc se mi líbil design i ten nápad, spojit sva romanety a dát je do jedné knížky. Doufám tedy, že vás překvapím :).

Prolog

24. ledna 2017 v 15:27 | Belluška
book, vintage, and read image


Cítím, že bych měla napřed uvést určité věci na pravou míru, než začnu s mým Knižním pokladem. Mám jakousi potřebu se vám se vším svěřit. Nevím od koho jsem to teda zdědila (možná ze strany otce), ale miluji číst. Miluji, už jen ten pocit,když držím knížku v ruce. Ještě větší radost mám, když ta knížka má opravdový příběh. Nemyslím jen obsahově, ale i obalově. Ráda zkrátka nakupuji knížky v antikvariátu. Mám ráda vůni staré knížky. Příjde mi, jako by to všechno dávalo smysl.
 
 

Reklama