Já a můj blog

Trošku té Ásie

5. února 2017 v 12:48 | Belluška
Zobrazit původní obrázek


Máme tu neděli, a k neděli patří i nedělní úklid. Nebojte, o tom už psát nebudu. Úklid tedy máme za sebou, ale je tu ještě jedna taková maličkost, která patří k neděli. Nevím, jak u vás to chodí, ale u nás to bylo vždy takhle. V neděli byl teda úklid, pak se udělala nějaká skvělá buchta. Buď byla jen pro nás, a nebo pro návštěvu. Přes týden chodíte do práce, takže přátelé, ale i rodinu celkově, přes týden nemáme možnost vidět. Ještě, že existuje ta neděle. Ve Francii je to velmi podobné. Nedělní úklid se tu teda tolik nekonná, aspoň co jsem viděla. Každá rodina to má jinak.

Relax

4. února 2017 v 10:20 | Belluška
sunset, yoga, and beach image


Každý z vás má svůj způsob relaxu. U někoho funguje káva, běh, četní knížky, shoping, jóga nebo se i kouknout na nějaký dobrý film. Těch způsobů je tolik a každé tělo reaguje jinak. V mém případě káva vůbec nefunguje. Kávu vůbec nepiji. Je to i ze zdravotních důvodů, ale hlavně mě prostě nechutná. Co na mě tak funguje, je právě čtení knížky, kouknout se na dobrý film, ovocný čajík a poslouchání písniček.

A jsem v tom

1. února 2017 v 14:37 | Belluška
fruit, drink, and smoothie image


Bojíte se? Tak co? Jsem těhotná nebo ne? Nené je to úplně něco jiného. Je to tak, už i já "Smoothuji" :D Není to tak dlouho, co jsme si koupili s přítelem přístroj na Smoothie. Hned vysvětlím. Není to z důvodu, že je to dnes hodně auktuální a skoro každý má tento přístroj doma, ale pravda je úplně jiná. Nevím jestli je to správný výraz pro to co jsme, ale mě příjde, že jsme takový komplikovaní, ale v dobrým slova smyslu. Zkrátka mě prostě nechutná mi ovoce jen tak. Nikdy mě neuvidíte si vzít jablko do ruky, a že bych ho začala kousat. Od mala jsem s tím měla problémy (kvůli zubům), no tak se mi ovoce krájelo. Přítel to má to samý.

Všude dobře, ale doma je prostě nejlíp

28. ledna 2017 v 10:37 | Belluška
art, painting, and prague image


Já to prostě musím říct. Jsem hrdá na svou zem. Na můj Domov. A jsem taky hrdá za to, že se můžu představit, jako Češka. Myslím, že máme tu nejroztomilejší, nejupřímnější a nekrásnější zemi na světě. Vždy mi přišla roztomilá. Taková malinká kaňka uprostřed Evropy. Jsme sice malý stát, ale za to bohatý kulturou, přírodou a i příjemnými lidmi. Chybí mi. Je to pro mě strašný pocit. Připadám si neúplná tím, že už tu nežiju. Odstěhovala jsem se do Francie za svým přítelem (francouz). Hodně jsem tu první rok trpěla. Pořád to není zahojené a trpělivě doufám, že se to časem změní.

100 otázek v novém světle

25. ledna 2017 v 16:30 | Belluška
paris, camera, and photo image


Není to tak dlouho, co jsem si zkoukla tzv. 100 otázek. Hned vysvětlím. Hned nazačátku v mém Menu si můžete kliknout na odkaz, kde je 100 otázek, které jsem odpovídala. Lehké shrnutí o tom, jaká jsem. Ve finále se toho moc nedozvíte. No mě musíte opravdu poznat, aby jste pochopily, jaká jsem. Zpátky k věci. Zkrátka těch starých 100 otázek bylo dost. Ono se to za tu dobu hodně změnilo. Když jsem je tenkrát vyplňovala byl rok 2012. Jejku :D Tak schválně čekám na vaše názory.

V mém srdci

23. ledna 2017 v 9:43 | Belluška
heart, pink, and coffee image


Dneska je to můj poslední den tzv. "pohodičky". Zítra začnu už pracovat. Uvidíme jestli se budu cítit dobře, normálně jo, ale mám ještě brát antibiotika. No uvidíme. Včerejšek byl tak trochu hektický. Nevím jak u vás, ale pro mě k neděli patří "Nedělní úklid". Beru ten pořádný, kde vezmete všechny čističe a drhnete, co můžete. :D Každá místnost se dělala zvlášť. Já jsem měla na starosti koupelnu. Přítel začal s kuchyňí. No pak to šlo, jako po másle. Vypralo se povlečení, dalo se nový, balkón se drhnul, okna umitá. Byla to lehká makačka, která asi zabrala 2 hodinky. Po té, jsme si dali nachvíli šlofíka.

Objednávka Designů

21. ledna 2017 v 10:07 | Belluška
Dream, flowers, and quote image

• Objednávka Designů •


Máte chuť změnit váš design blogu? Nevíte, ale jak na to?
A nebo si prostě nechcete lámat hlavu? A líbí se vám můj styl?


Ráda si pro vás udělám čas a zkusím vymyslet design, tak aby seděl k vašemu stylu blogu.
A víte co? Udělám vám rovnou dva modely! No a pak se rozhodnete sami, který model je ten pravý.

Lehký stres

19. ledna 2017 v 10:35 | Belluška
beautiful, inside, and quote image

Tento týden bude pro vás více bohatý článkami na mým blogu. Pro mě to bude trošku šložitější. Hned vysvětlím. Od víkendu, až do teď jsem trpěla. Jsem si jistá, že když napíšu záňet močových měchýřů, tak se ozve minimálně jedna osoba z vás, která řekne "AUUU!" . Celý víkend jsem trpěla. Ono vlastně trpím ještě teď. Jenže jsem doufala, když v pondělí půjdu k doktorovi, tak se to zlepší. Bohužel.

Novinky

14. ledna 2017 v 17:00 | Belluška
book, jane austen, and alice in wonderland image

Rozhodla jsem se, udělat pár novinek na mém blogu. Nevím jak vy, ale já jsem vášnivá čtenářka. Mám doma spoustu knížek, vetšina jsou nepřečetlá, ale to je z toho důvodu, že jsem přibližně rok ve Francii a neměla jsem na to vůbec čas. Je opravdu těžké zapadnou do cizí země. Naštěstí to pro mě nebyla zas tak úplně cizí.

Ta vůně

9. ledna 2017 v 18:53 | Belluška
honey, tea, and food image

Poslední dobou jsem tak pozitivně naladěná, ale zároveň unavená, že takovou kombinaci jsem ještě doposud nezažila. Přes ten celý minulý týden jsem se ani nezastavila. Co se týče práce, pracuji jen 6h deně a to pracuji od 7h ráno, takže se vracím domů sice brzo, jenže stejně příjdete a jste unavená. No většina holek myslí nad tím: ''Co budu dneska vařit? Co všechno musím dnes stihnout?'' apod. I já nad tím, každý den myslím. Jenže prostě mám to největší štěstí na světě. Mám svýho přítele, na kterýho nedám nikdy dopustit.
 
 

Reklama