Po dlouhé době, nějaké to kino.

22. března 2017 v 13:01 | Belluška |  Já a můj blog
Image de girl, popcorn, and friendship


Dobředu se omluvám, za to, že tentokrát byl blog lehce chudý. Od pátku jsem nedala vědět a to proto, že jsem opravdu neměla možnost jít na počítač. Koupili jsme si nový nábytek. Tedy přesněji, komodu. Potřebovali jsme ji, jako sůl. Ono se to nezdá, ale i dva lidi mají docela hodně věcí, ale žádného úklidového prostoru. Tak tedy bylo velmi potřeba tu uklidit od A až do Z. .. Podařilo se nám to a včera večer jsme to tedy oslavili kinem.


Co se týče kin ve Francii.. je to velmi odlišné. Já teda nevím, jak vy, ale já mám takové jedno pravidlo, které nerada porušuji. Pro mě není možné jít do kina a nekoupit si popcorn. Bacha.. ale sýrový popcorn! Je to pro mě, jako kdyby jste šli na záchod a neumyli jste si po sobě ruce. Prostě pravidlo č.1. No a tady sýrový popcorn nemají! Veliké mínus. Je tu jen sladký popcorn.. Hodně se opičí po američanech.. co už. Já sladký popcorn nesnáším. Nikdy mi to nechutnalo. Další věc, kterou musím zmínit je, že před kinem si můžete koupit tedy i želé bonbony (Nikdy nepochopím) .. a taky tu máte nachos, a x druhů brambůrek. Ale pozor.. Všechno je nehorázně předražené.

Jinak co ještě je velmi zajímavé. Tady titulky neznají. Každý cizí film, je hned zdabingován do francouzštiny. Což v něčem to má své výhody a v něčem zase ne. Já film s titulkama moc ráda nemám, bohužel ale z blbýho důvodu. Já prostě nestíhám je číst a vnímat film zároveň.. A mě to celkem vadí. Zastávám se ale toho názoru, že je lepší originál. Znám pár dobrých filmů, které je kazí český dabing. Hlasy nesedí k hercům a je to hrůza poslouchat.
Jenomže, kdybych si měla vybrat film v kině mezi dabingem a titulkami.. bohužel si vyberu dabing.

Zpátky k věci. Tak tedy vyšli jsme si do kina. Chtěli jsme vidět francouzskou komedii. Gangsterdam. Bylo to velmi vtipné. Já miluji francouzské komedie.Nevím, co teď chodí v kinech. Ale pokud o tom uslyšíte.. tak velmi doporučuji. Jednu vám musím ještě na 100% doporučit. Byla jsme na tom v kině. Tenkrát ještě v Česku. Film byl z titulkami. Já francouzštině v pohodě rozumím, takže to bylo pro mě super zážitek. Navíc jsem na tom byla s mamkou. Smáli jsme se od zažátku, až do konce. I teď když jsi ho pustím, tak se směji. Kdo to už viděl, pochopí. "Co jsme komu udělali?" U francouzských komedií se zkrátka nejvíc zasměji.

Výsledek obrázku pro kev adams film 2017Výsledek obrázku pro co jsme komu udělali

No a co vy? Taky bez popcornu nejdete do kina? Preferujete film s titulkami a nebo ne ? Kdy jste naposledy byli v kině a na čem? Už jste někdy viděli film "Co jsme komu udělali?" ?
Budu ráda, když mi sdílíte své zážitky :)

Belluška
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 i-love-writing i-love-writing | Web | 22. března 2017 v 17:50 | Reagovat

Tak kde začít. V kině, jsem naposledy byla nedávno na Padesát odstínu! :-D A bylo to fajn! Popcorn nutně mít nemusím, ale nějak bez něj to prostě není ono! :-D Já miluji slaný, nebo máslový. Ty jsou dobré. Přiznám se, že u nás dělají, opravdu skvělé Popcorny. :D
Teď je to i u nás ty, gumové bonbóny (kdysi to, ale nebylo). Nachos i ty ostatní věci, taky u nás mají.
Ale jak  říkáš, i u nás to je děsně drahé. :-( Takže, jak někdy říkám, všeho z mírou. :-D Protože by se pak člověk asi nedoplatil, kdyby pokaždé kupoval, třeba z každé věci něco. :D

U nás jsou zase ti titulky(Kromě těch animovaných. ty překládají tuším vždy).
Také  moc nemusím film s titulky, hlavně tam, kde nevím o co jde. Protože to někdy nestíhám číst. :-(
Ale zase na druhou stranu si někdy říká, že originál, je prostě originál.

Možná se po těch filmech, které zde zmiňuješ někdy mrknu. :-) Vypadají totiž dobře. ;-)

2 Lucienne Lucienne | Web | 22. března 2017 v 21:15 | Reagovat

My taky na to, že jsme dva, tak máme plno věcí, ale úložný prostor skoro žádný. :D Tak to celkem nechápu, jak nemůžou mít sýrový popcorn v kině. Když i v té naši malé české zemičce máme na výběr ze tři druhů. :D Já sýrový popcorn teda taky moc zbožňuju. Já abych pravdu řekla, tak mám teda radši originál a ráda se koukám na seriály a filmy v originále s titulkama. Přijde mi, že tak dělám i něco pro sebe, že se naučím nějaké ty nové slovíčka atd. :D Musím říct, že v Anglii jsem v kině nebyla, ale teď mě to docela zajímá, jaké tu jsou kina, abych pak mohla třeba taky porovnat, co tu mají a co nemají. :D

3 Belluška Belluška | Web | 23. března 2017 v 21:15 | Reagovat

[1]: Já zas Padesát odstínu nesnáším .. :D , ale každý má jiný vkus. Jinak děkuji za info, co se u nás nového děje.. Myslím, že se tak nějak všichni opičíme po američanech.

[2]: Vidíš to, další věc, kterou máme obě rádi. :D Čekám až teda půjdeš do kina a napíšeš o tom článek, budu se těšit.

4 Lyilla Lyilla | Web | 25. března 2017 v 8:18 | Reagovat

Jůůů. Kino ve Francii musí být super.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama