Mdž neboli Mezinárodní den žen

8. března 2017 v 10:00 | Belluška |  Já a můj blog
Image de holiday, tulips, and women's day

Všichni známe tohle krásné datum. 8 Března. Ženy máme svátek!! Poslední dobou si však všímám, že čím víc, si lidé svátků moc nevšímají. A to podle mě je škoda. Ano souhlasím, jakýkoliv svátek, by se měl slavit každý den. Nemělo by se přemýšlet na datumu. Ve finále to nic neznamená. Já to ale zkouším brát jinak. Svátky podle mě by se měli slavit, a nebo bychom si je mohli alespoň připomínat. Protože to je ten účel svátků. Ve finále i narozeninový den je den připomínající. Připomíná vám, kdy jste se narodily. A přesto narozeniny slavíte a svátky ne. Je to na dlouhou debatu. Já vám chci, ale připomenout účel svátků.
Image de woman, wonderwomen, and girl power


Nedváno jsem zhlédla celý seznam mezinárodních dnů. Nikdy bych si nepomyslela, že existuje mezinárodní den objímání, mléka, triček, hor apod. Příjde mi to vtipné a zábavné. Podle mě to je dobrý nápad. Proč bychom měli myslet jen na sebe? Proč nezavzpomínat například na Mezinárodní den nevidomých, demokracie, svobody tisku apod.? To jsou podle mě významná data! A co Mezinárodní den rodiny, zvířat, Evropy, přátelství či den stormů? Myslím si, že nemáme právo na tyhle data zapomínat. A měli bychom se snažit na ně myslet, i když není zrovna v kalendáři. Měli bychom ukázat alespoň trošku lásky a myslet na druzí. Dát častěji najevo všem ženám hold. Myslet i na přírodu, ži na obětech v období válek. Protože ve finále, tohle dává větší smyls, než náš narozeninový den.

Teď znáte můj názor. Mě však zajímá hlavně ten váš! Slavíte Mdž či jiné svátky? Co si pod pojmem svátek vůbec představujete? Vidíte nějaký rozdíl mezi svátkem a narozeninovým dnem, nebo je vnímáte ve finále stejně ?

Já tedy přeji všem ženám, krásný svátek po celý rok. :)

Belluška
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se ti líbí můj blog???

Je bomba!!!! 42.5% (48)
Líbí se mi:-) 26.5% (30)
Je jen obyčejný blog:-/ 13.3% (15)
Nic moc! 7.1% (8)
Hrůůůůůůůza!!!!! 10.6% (12)

Komentáře

1 xoxo-gossipgirl xoxo-gossipgirl | 8. března 2017 v 13:31 | Reagovat

Jéé hezký článek a zcela souhlasím! Taky si jdu pročíst a zaznamenat všechny tyto dny :)

2 Abs Abs | Web | 8. března 2017 v 20:24 | Reagovat

Jee super článek a super myšlenka :) máš pravdu, svátky by jsme si měli připomínat. Aby vůbec někdo za pár let věděl, proč jsme třeba zrovna 17. listopadu doma... na svátky si samozřejmě vzpomenu, hlavně je pěkný si vzpomenout třeba na mamku, když je den matek a nějak to oslavit :) myslím, že svátek není nějaká maličkost, která by se měla zapomínat

3 chudobka1970 chudobka1970 | Web | 8. března 2017 v 20:39 | Reagovat

Brala bych to objímání :-)  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama