Krásný víkend

13. února 2017 v 11:24 | Belluška |  Já a můj blog
horse, equestrian, and forest imagePodlouhé době jsem měla takovou menší dovolenou. Jenom díky kompromisům mám teď své bydlení. Chci říct, že jsme nikde s přítelem moc nebyli. Šetřili jsme, jak se to dalo. Párkrát jsme si vyšli do kina, do restaurace ale vzali jsme si i jednou auto a odjeli jsme na nedělní procházku. To znamená, že jsme si určili nějaké krásné místo, buď už v přírodě nebo jsme vyjeli do města a strávili jsme tam den. Včera jsem neměla zrovna dobrou náladu. Počasí tu je deprimující. Letos ve Francii, aspoň v té části, kde bydlím, tu nebyl skoro žádný sníh. A tak tedy vůbec nemám pocit, že je zima. Jo ta tipická česká mě chybí. No a potom do toho i práce. Celý týden jsem nebyla ve své kůži. A tak přítel se rozhodl, že vezmeme auto a vyrazíme v neděli na menší vílet.Vůbec jsem nevěděla kam to vlastně jedeme. Před odjezdem jsem připravila na cestu jídlo, kdyby jsme měli hlad, pár nápojů a vyrazili jsme. Už jen ta cesta mi zvedla náladu. Řídil tedy přítel a já jsem pozorovala okolí. Už odmalička to zbožnuji. Vždy když jsme vyrazili s rodinou autem na dovolenou, tak jsme jeli po malých cestičkách, zkrátka né po dálnici. Já to prostě vždy milovala. No a přítel to ví, takže automaticky vzal tedy okolní cestu. Připomnělo mi to trochu mojí zemi. Krajiny jsou tu rúzné, a tak to bylo více zajímavé Jeli jsme až do jiného kraje. Ve Francii najdete spoustu krají. A každý kraj se ještě skládá na několik částí. No a my jsme odjeli úplně do jiného kraje. Cesta trvala asi hodinu a půl. V jízdě jsme se samozřejmě střídali. To je ta výhoda, když oba máte řidičák.

Cílem tedy bylo odjed do kraje Alsace, v češtině nazýváme Alsasko. Nachází se u hranic s Německem a Švýcarskem. Miluji tenhle kraj. Hlavním městem je tedy Štrasburk. Moc krásné město. Dále co v kraji najdete, jsou města Mulhouse (Mylhúzy) a Colmar (Kolmar). Doporučuji, pro ty co radši stráví dovolenou za kulturou a památek. Alsace je můj nejoblíbenější kraj ve Francii. Ráda bych se tam dostěhovala. Je tu i krásná krajina. Máte tu hory a lesy. To co já prostě miluji. Lehce to připomíná naší Vysočinu. No a když jsem tedy převzala volant, zrovna jsme jeli přes hory. Lehčí adrenalin. V jednom místě je krásně, nebe je modré a nikde žádný sníh. A pak najednou mlha. Z ničeho nic, během chvilky se počasí úplně promění. Krásný moment. No a pak jsme sjeli dolů. Tam jsme zastavili v jednom malým městečku. Už si tedy nepamatuji jméno. Nachvíli jsme se prošli. Nakonec jsme zakotvili v jedné kavárně, kde s přítelem jsme si dali něco na zub. Poté jsme vyrazili a tentokrát jsme vzali jinou cestu, zpátky domů.

Tentokrát jel přítel. A projeli jsme takovým parkem u hor. Viděli jsme tu zvláštní zvířata. Ono asi tak zvláštní nejsou, jen nejsou tolik známá, protože to je chráněný druh. A často ho nevidíme. Jmenují se Highland cattle, v češtině Skotský náhorní skot. Jinak řečeno, je to chlupatá kráva. Jsou tak rostomilý, ale zároveň jsem měla husí kůži, když jsme byla blízko toho tvora. Díval se mi přímo do očí a nespustil zrak. Jakmile jsme se pohla, jeho hlava se pohla taky a sledovala mě. Neměla jsem odvahu na něho šáhnout. Měla jsem velký respekt. Samožřejmě jsem tedy fotila. Foťák pořádný nemám. Je to ale můj sen, který si chci časem zrealizovat. Teď tedy fotím svým mobilem. Mám Honor c3 a jsem s ním spokojená. Doporučuji tuhle značku. Vrátím se tedy zpět k tématu. Vyfotila jsem tedy pár fotek a jeli jsme dál. Cesta zpátky mi přišla delší. Ale to je pokaždé. Nakonec jsme tedy přijeli dom a byla jsem sice trochu unavená, ale nálada byla skvělá.

Colmar
Výsledek obrázku pro colmar
Fotka uživatele Isabelle Jacquemainová.Belluška
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 *Mushroom* *Mushroom* | Web | 14. února 2017 v 11:37 | Reagovat

Francie musí být krásná země! :) Já byla jen v Paříži, ale příští rok pojedeme se školou na výměnný pobyt do Franche-comté tak snad to tam bude tak pěkné jak doufám :-) Jinak tyhle krávy jsme potkali ve Skotsku! A jsou opravdu trochu strašidelné, ale ty jejich telátka.. ty jsou naprosto úžasná! :-D

2 Lucienne Lucienne | Web | 14. února 2017 v 15:23 | Reagovat

fotečky jsou krásné a výlet musel být super. :) Mě focení taky moc baví, jen nemám na to foťák a mobil taky špatně fotí, ale snad časem si foťáček pořídím. :) Chtěla bych si pak udělat kurz a časem možná nějaký malý atelíer. :D :) A jinak nápady máte pěkně a myslím, že i podobné jaky já s přítelem. My zas chtěli taky kavárničku a v létě bychom před to dali takový stánek prosklený s kopečkovou zmrzlinou, ale s pořádnýma kopečka a s plno příchutěmi. :D Ale to vážně jen tak přemýšlíme a sníme a uvidíme, co nám z toho všeho vyjde. :D Tobě přeji ve všem štěstí a ať se ti to vše splní :)

3 snilekpise snilekpise | Web | 15. února 2017 v 11:36 | Reagovat

Tybrďo :) musí tam být krásně a hodně závidim :)
Jinak řízení v těch horách muselo být zajímavý :BB
Taky jsem měla teď trošku špatnou náladu :/ snad už je to v pohodě :)

4 Amálka Amálka | Web | 18. února 2017 v 12:03 | Reagovat

Wau, tam muselo být nádherně! Nikdy jsem tam nebyla, moc pěkné fotky. Tohle považuji za nejlepší relax, jen tak vzít auto a jet se podívat někam do přírody :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama